Niesamowita Czarnogóra

Jedno z piękniejszych miejsc w Czarnogórze! Bezwzględnie warte odwiedzenia. Most na rzece Tara o długości 366 m. Rzeka, płynąc wąską i głęboką doliną tworzy przełom. Kanion jest najgłębszym w Europie i jednym z najgłębszych na świecie! Jego głębokość sięga do 1300 m.

Ten niesamowity obiekt możecie znaleźć u zbiegu tras z Mojkovaca, Žabljaka i Pljevlji, w pobliżu  miejscowości Djurdjevica Tara i Rasov.

Zupełnie obok mostu znajdują się dwie tyrolki. Koszt jednego zjazdy to 10 €. Do wyboru jest opcja dla hardcorowców i dla ludzi o słabszych nerwach. Dla dzieci natomiast przygotowano wspólny zjazd z instruktorem.

Jedną z atrakcji są organizowane od połowy lipca do połowy wrzesnia spływy – raftingi. Koszt takiego spływu to maksymalnie 50 €.

WOW! Takie fajne miejsce tak niedaleko, a nie każdy nawet wiedział, że znajduje się w zasięgu kół kampera.

Budowę samego zakończono tuż przed wojną, przez co nie doczekał się on uroczystego otwarcia. W tym czasie był to największy żelbetonowy most łukowy w Europie, a jego budowa wymagała postawienia największego na świecie drewnianego rusztowania. Co ciekawe, w niespełna dwa lata od zakończenia budowy most wysadzono celem zagrodzenia drogi zbliżającym się faszystom. Most odbudowano dopiero po wojnie.

Zaciekawiliśmy Was? Zobaczycie go będąc w okolicy?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.