Jak zapakować się na podróż kamperem?

Pakując się do kampera należy zapomnieć o walizkach i wielgachnych torbach podróżnych. Wystarczy zapakować się w zwykłe reklamówki, które potem można łatwo złożyć i schować. Będą one zajmowały mało miejsca. Trzeba pamiętać, że najlepiej zapakować się bezpośrednio do kampera. Naszym najlepszym przyjacielem w tym przypadku będzie niebieska reklamówka z wiadomego sklepu meblowego lub składana skrzynka, którą łatwo umieścić na podłodze, pod stołem lub na dnie szafy.

Jeżeli chodzi o samo pakowanie to sprawa bardzo indywidualna – jeżeli ktoś lubi i umie ten wie co spakować. Jeżeli ktoś (tak jak ja) nie umie to żadna magiczna checklista mu nie pomoże. Zawsze się czegoś zapomni. Natomiast, warto pomyśleć o rzeczach, które umilą nam rekreację np. gry planszowe, sprzęt sportowy (piłki, badminton, frisbee), gazety i książki (choć czytnik e-booków zajmuje zdecydowanie mniej cennego miejsca). Warto pamiętać również o ładowarkach, latarce, power banku czy głośniczkach bluetooth i ulubionej playliście. Miłośnikom pieszych wycieczek polecamy mapy turystyczne i przewodniki. Wiadomo, że wszystko można teraz znaleźć w Internecie. Gorzej jak tego Internetu nie ma, albo jest go bardzo mało. A aktualne mapy z wytyczonymi szlakami na pewno będą dobrym zabezpieczeniem.

Kiedy wynajmujecie kampera warto zapytać właściciela o to, w co wyposażony jest pojazd. W naszym przypadku znajdziecie podstawowe wyposażenie kuchni (talerzyki, kubeczki, sztućce, czajnik, patelnia, garnek), stolik i krzesła turystyczne, bagażnik na rowery, butlę z gazem, chemię do toalety i papier, konewkę, wąż do wody, przetwornicę na 230V, kabel do podpięcia na campingu oraz wszelkie narzędzia, takie jak śrubokręty czy klucze. Na życzenie możemy naszykować grill, siekierkę czy łopatę. Szczegóły odnośnie wyposażenia i specyfikacji kamperów znajdziecie tutaj. Oprócz rzeczy osobistych i kosmetyków, musicie zabrać ze sobą na pewno ręczniki i pościel – to leży po stronie najemcy.

Warto również zadbać o bezpieczeństwo! Zabierając ze sobą rowery na bagażniku pamiętajcie o ostrzegawczym kwadracie w czerwono – białe pasy. Na terenie naszego kraju możliwe, że policja nie zwróci na jego brak uwagi, ale już u naszych zachodnich sąsiadów oznaczenie takie jest koniecznością, a za jego brak grozi mandat. Kamizelki odblaskowe to kolejny punkt – w niektórych krajach Europy jest obowiązek posiadania tylu kamizelek ilu pasażerów jest na pokładzie. Dlatego ważne, aby przed wyjazdem sprawdzić przepisy obowiązujące w krajach, w których będziemy się znajdować. Konieczna będzie również Wasza apteczka! Poza podstawową wersją z jałowymi opatrunkami i bandażami warto mieć ze sobą środki przeciwbólowe czy inne lekarstwa na  najczęstsze dolegliwości oraz te, które musicie stale przyjmować. Pamiętajcie również o środkach na owady! Dla siebie i czworonożnych przyjaciół, których zabieracie na wakacje kamperem.

Miało być krótko, ale wyszło całkiem sporo punktów. Pomimo tego, mam wrażenie, że nadal o wielu rzeczach zapomniałam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.